SPAWANIE NA WYSOKOŚCI, MONTAŻ KONSTRUKCJI

Spawanie na wysokości, spawacz alpinista, montaż konstrukcji stalowych

Spawanie na wysokości, montaż konstrukcji stalowych

Specjalizujemy się w spawaniu na wysokości oraz montażu konstrukcji stalowych przy użyciu technik alpinistycznych, które niwelują konieczność użycia podnośników, rusztowań czy zwyżek. Spawanie na wysokości należy do najtrudniejszych prac wysokościowych. Bardzo ważne są tutaj m.in. precyzja, dokładność, fachowa wiedza oraz doświadczenie. Nasi alpiniści przemysłowi mają odpowiednie uprawnienia na spawaczy elektrycznych, a także wszelkie wymagane szkolenia, badania i uprawnienia, które są niezbędne do wykonywania prac tego typu.

Wzmocnienia, naprawy i modernizacje konstrukcji stalowych na wysokości

Oferujemy wzmocnienia, montaże i modernizacje konstrukcji stalowych. Prace realizujemy głównie w obszarach trudno dostępnych, gdzie należy zachować szczególne środki ostrożności. W pracy wykorzystujemy szerokie doświadczenie, jak również najnowocześniejsze elektronarzędzia. Nasi alpiniści przemysłowi posiadają uprawnienia spawalnicze, a także umiemy ciąć plazmą i palnikami gazowymi.

W zakresie usług monterskich na wysokości i w miejscach trudno dostępnych znajdują się:

  • montaż konstrukcji stalowych i aluminiowych takich jak: podesty robocze, drabinki, drabiny ewakuacyjne, drogi kablowe, uchwyty antenowe itp.
  • wzmocnienia, naprawy i modernizacje konstrukcji stalowych,
  • montaż wewnętrznych i zewnętrznych pionów wentylacyjnych,
  • spawanie elektrodą otuloną, cięcie gazowe, przecinarkami plazmowymi i szlifierkami kątowymi elementów konstrukcji na wysokości i w miejscach trudno dostępnych,
  • montaż balustrad balkonowych,
  • montaż rusztowań wszelkiego typu,

Badania nieniszczące spawów NDT w miejscach o utrudnionym dostępie

Wykorzystując techniki dostępu liniowego jesteśmy w stanie przeprowadzić badania nieniszczące spawów praktycznie w każdym wyznaczonym miejscu. Aby wykryć różne nieprawidłowości spawów stosuje się różne metody badań. Zazwyczaj jest to połączenie dwóch niezależnych metod badań przeprowadzanych równolegle. Do podstawowych metod badań nieniszczących spawów można zaliczyć m.in.

  • badania wizualne (VT) – stosowane są na różnych etapach przygotowania bądź produkcji elementów konstrukcji stalowych, mogą występować na etapie przygotowania bądź w chwili łączenia elementów.
  • badania penetracyjne (PT) – stosowane są do wykrywania płaskich, wąskoszczelinowych nieciągłości powierzchniowych oraz nieszczelności złączy spawanych. Badania te pozwalają wykryć m.in. wgłębienia, nieszczelności, głębokie rysy i szerokie pęknięcia, wąskie pęknięcia i mikropęknięcia, porowatości powierzchniowe.
  • badania ultradźwiękowe (UT) – ta metoda bazuje na zjawisku rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w badanych materiałach, które są w nie wprowadzane za pomocą głowicy ultradźwiękowej. Badanie UT daje szerokie spektrum zastosowań w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, kolejowym, lotniczym jak i w branżach pokrewnych również opartych na spawalnictwie.

Spawanie metodą MMA 111

Metoda Spawania elektrodą otuloną (MMA) lub (111) to najstarsza i najbardziej uniwersalna metoda spawania łukowego. Polega ona na tym, że temperatura powstała z łuku elektrycznego, jarzącego się między końcem elektrody otulonej a materiałem spawanym, stapia rdzeń elektrody oraz brzegi łączonych elementów. Stopiony metal wypełnia rowek spawalniczy, tworząc trwałe połączenie w postaci spoiny. Zaletą tej metody jest to, że nie wymaga ona stosowania gazu osłonowego, a co za tym idzie nie trzeba korzystać z butli gazowych.

Spawanie elektrodą otuloną jest stosowane we wszystkich warunkach i dlatego jest najbardziej uniwersalną metodą w całej branży spawalniczej. Stosowana jest głównie do spawania konstrukcji stalowych w przemyśle stoczniowym i w większości branż produkcyjnych, w pracach instalacyjnych na budowach, na wysokościach oraz w miejscach o utrudnionym dostępie.

Spawanie metodą MIG (131) / MAG (135)

Spawanie metodą MIG/MAG  polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego, który różni się w zależności od danej metody. W metodzie MIG jako gaz osłonowy używany jest gaz chemicznie obojętny (np. argon, hel),

natomiast w metodzie MAG używany jest gaz chemicznie aktywny (np. dwutlenek węgla). Metoda MAG jest stosowana do łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, natomiast metoda MIG do spawania aluminium, magnezy, miedzi i innych metali nieżelaznych i ich stopów.

Spawanie metodą TIG 141

Spawanie metodą TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. Spawanie TIG jest wykorzystywane między innymi do spawania rur i rurociągów oraz cienkich blach.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

CZY WASI SPAWACZE POSIADAJĄ ODPOWIEDNIA UPRAWNIENIA WYSOKOŚCIOWE DO WYKONYWANIA TEGO TYPU PRAC?

Tak, nasi pracownicy posiadają wszystkie wymagane uprawnienia wysokościowe: szkolenia wysokościowe IRATA, szkolenia bhp, badania lekarskie, uprawnienia spawaczy gazowych, hakowych, uprawnienia do pracy na podnośnikach, obsługi wyciągarek i pił spalinowych, dodatkowo przechodzą indywidualne kursy doszkalające.

SPAWANIE KONSTRUKCJI STALOWYCH, SPAWANIE STALI - ILE TO KOSZTUJE?

Wszystko zależy od danej konstrukcji która ma zostać zespawana oraz od warunków danego zlecenia. Na ostateczny koszt ma również wpływ wymagana dokładność oraz estetyka wykonania, czy wymagane jest zabezpieczenie antykorozyjne (z czym się wiąże przygotowanie powierzchni surowej i po spawaniu). Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznie. Znając szczegóły i wymagania danego zlecenia będziemy w stanie przedstawić dokładną cenę.

CZY WYCENIA ZA MONTAŻ KONSTRUKCJI STALOWYCH JEST DARMOWA? CZY WYCENA ZA SPAWANIE STALI JEST DARMOWA?

Oczywiście, że tak! Wycenę lub kosztorys za dane zlecenie przygotujemy dla Ciebie zawsze za darmo. Zadzwoń lub umów się z nami na spotkanie, aby omówić wspólnie szczegóły zlecenia. Zapraszamy!

JAKIE DOKŁADNIE USŁUGI MONTAŻU KONSTRUKCJI STALOWYCH OFERUJECIE?

  • montaż konstrukcji stalowych i aluminiowych takich jak: podesty robocze, drabinki, drabiny ewakuacyjne, drogi kablowe, uchwyty antenowe itp.
  • wzmocnienia, naprawy i modernizacje konstrukcji stalowych,
  • montaż wewnętrznych i zewnętrznych pionów wentylacyjnych,
  • spawanie elektrodą otuloną, cięcie gazowe, przecinarkami plazmowymi i szlifierkami kątowymi elementów konstrukcji na wysokości i w miejscach trudno dostępnych,
  • montaż balustrad balkonowych,
  • montaż rusztowań wszelkiego typu,
  • badania nieniszczące spawów NDT w miejscach o utrudnionym dostępie

JAKIE RODZAJE STALI SPAWACIE?

Wykonujemy m.in. spawanie stali z aluminium, spawanie stali c45, spawanie stali kotłowej, spawanie rur ze stali nierdzewnej, spawanie tigiem zwykłej stali, spawanie stali nierdzewnej, spawanie stali nierdzewnej migomatem, spawanie stali nierdzewnej elektrodą, spawanie stali ocynkowanej, spawanie stali kwasowej, spawanie stali nierdzewnej elektrodą otuloną, spawanie tigiem stali nierdzewnej, spawanie stali zbrojeniowej, spawanie stali węglowej, spawanie stali stopowych, spawanie stali kwasowej migomatem, spawanie stali nierdzewnej mig

CZY SPAWANIE KONSTRUKCJI STALOWYCH WYKONUJECIE NA TERENIE CAŁEJ POLSKI?

  • Usługi montażu konstrukcji stalowych czy spawanie konstrukcji stalowych świadczymy na obszarze miast: Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bytów, Chojnice, Człuchów, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Żukowo, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Łeba, Malbork, Krynica Morska,  Nowy Dwór Gdański, Hel, Jastarnia, Puck, Władysławowo, Ustka, Starogard Gdański, Dzierzgoń, Sztum, Tczew, Reda, Rumia, Wejherowo
  • Ponadto zlecenia realizujemy również na terenie woj. Warmińsko-Mazurskie, Zachodnio-Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie.
  • Przy większych zleceniach prace realizujemy na terenie całej Polski.

Zaufali nam