ODŚNIEŻANIE DACHÓW

Zadbaj o bezpieczeństwo w obrębie swojego budynku i wybierz nasze usługi

Odśnieżanie dachów i zbijanie sopli na wysokości

Podczas sezonu zimowego świadczymy kompleksowe usługi odśnieżania dachów i usuwania sopli lodu. Nasi wykwalifikowani alpiniści przemysłowi, dysponując odpowiednim sprzętem oraz wiedzą, są w stanie całą akcję przeprowadzić szybko, sprawnie i co najważniejsze z zachowaniem szczególnej ostrożności, tak by nikomu nie stała się żadna krzywda. Wykorzystując techniki alpinistyczne oraz profesjonalny sprzęt jesteśmy wstanie odśnieżyć nawet trudno dostępne miejsca. Zajmujemy się odśnieżaniem m.in. powierzchni dachów firm, hali, galerii handlowych, magazynów, kościołów, instytucji publicznych itp.

Dlaczego odśnieżanie dachów należy powierzyć alpinistom przemysłowym?

Odśnieżanie dachów na własną rękę może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla niedoświadczonej osoby która odśnieża dach, ale również dla osób w pobliżu budynku. Dlatego zawsze warto zgłosić się o pomoc do profesjonalnych alpinistów przemysłowych, którzy w pracy na wysokości wykorzystują odpowiednie zabezpieczenia oraz sprzęt, tak aby nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo. Korzystając z usług i wiedzy fachowców masz również pewność, że cała praca przebiegnie sprawnie, bezpiecznie i co najważniejsze bez żadnych strat czy niepotrzebnych kosztów

Ile waży śnieg? Jak określić, jakie obciążenie dachu śniegiem zagraża jego bezpieczeństwu?

Waga śniegu rośnie wraz z czasem zalegania pokrywy śnieżnej oraz zależy od miejsca, klimatu i wysokości nad poziomem morza. Każdy dach ma inną dopuszczalną pokrywę śnieżną, która może na nim zalegać. Aby ją oszacować potrzebne są indywidualne wyliczenia, uzależnione od wielu czynników.

Prawo a odśnieżanie dachów

Zgodnie z prawem budowlanym – za utrzymanie budynków we właściwym stanie technicznym i bezpieczeństwo ich użytkowania są odpowiedzialni właściciele i zarządcy budynków. To również na nich spoczywa obowiązek odśnieżania dachu w przypadku wystąpienia intensywnych opadów atmosferycznych

 

Konsekwencje nieodśnieżonych dachów mogą być katastrofalne w skutkach. Zalegająca zimą pokrywa śniegowa czy zwisające sople są bardzo niebezpieczne nie tylko dla obiektów budowlanych i mienia znajdującego się w środku, ale przede wszystkim dla życia ludzi znajdujących się w tych obiektach i w ich pobliżu.

Naszym klientom oferujemy m.in.

  • odśnieżanie dachów płaskich oraz stromych m.in. obiektów przemysłowych, handlowych, mieszkalnych, instytucjonalnych,
  • skuwanie sopli,
  • usuwanie nawisów śniegowych,
  • odladzanie rynien i spustów,
  • usuwanie innego typu zagrożeń występujących w okresie zimowym,

Odśnieżanie oraz inne zimowe prace na wysokości  wykonujemy na terenie miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Malbork, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Warszawa, Wrocław i wielu innych miast Polski.

Współpracując z nami otrzymasz m.in.:

  • profesjonalne doradztwo w zakresie odśnieżania czy usuwania sopli,
  • bezpłatną wycenę oraz gwarancję atrakcyjnej ceny,
  • elastycznie dopasowane rozwiązania,
  • wygodę współpracy z profesjonalnym i sprawdzonym zespołem fachowców.
  • gwarancję bezpieczeństwa wykonywanych przez nas prac

Zaufali nam