MONTAŻ KOLCÓW PRZECIW PTAKOM

Montaż kolców i siatek przeciw ptakom

Montaż kolców i zabezpieczeń przeciw ptakom

Zajmujemy się profesjonalnym montażem zabezpieczeń przed ptakami przy użyciu technik alpinistycznych. Montowane przez nas zabezpieczenia posiadają odpowiednie certyfikaty oraz skutecznie zniechęcają ptaki do przesiadywania na zabezpieczonych powierzchniach, nie wyrządzając im przy tym żadnej krzywdy. Nasi alpiniści przemysłowi potrafią zamontować zabezpieczenia przed ptakami w trudno dostępnych miejscach, w których najczęściej przebywają jak np. krawędzie rynien i dachów, gzymsy, otwory kominowe, krawędzie podrynnowe, ozdoby ścienne, barierki i poprzeczki balkonowe, tablice reklamowe, pod barierkami balkonowymi itp.

Dlaczego montaż zabezpieczeń przeciw ptakom jest ważny?

Ptasie odchody stanowią poważne zagrożenie dla elementów konstrukcyjnych budynków oraz dla zdrowia i życia ludzi. Odchody ptaków zawierają wiele szkodliwych bakterii, grzybów i pasożytów, które mogą przeniknąć przez drogi oddechowe i wywołać poważną chorobę odzwierzęcą jak np. ornitozę czy aspergilozę. Dlatego w trosce o własne zdrowie i zdrowie swoich pracowników, warto stosować odpowiednie zabezpieczenia przed ptakami.

Jaki rodzaj zabezpieczeń przed ptakami możemy zaoferować?

Najczęściej stosowane są 2 rodzaje zabezpieczeń przeciw ptakom czyli kolce i sitaki.

Kolce przeciw ptakom (znane również pod nazwami BirdSystem lub Stop-ptaki) mogą być zamontowane na wąskich elementach architektonicznych jak np. poręcze, barierki czy balustrady. Montujemy je za pomocą kleju oraz nierdzewnych opasek zaciskowych. W przypadku montażu kolców na powierzchniach drewnianych stosujemy zazwyczaj gwoździe karbowane lub wkręty nierdzewne.

 

Montaż zabezpieczeń przeciw ptakom związany jest również z użyciem siatek polietylenowych. Można nimi zabezpieczać balkony, tarasy, a nawet całe elewacje.

Montaż siatki przeciw ptakom polega na stworzeniu stelażu z linki stalowej, naciąganej za pomocą śrub rzymskich. Do stelażu dopinana jest siatka za pomocą ocynkowanych pierścieni. Używane przez nas siatki są trwałe oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych przez ok. 10 lat.

Oprócz kolców i siatek przeciw ptakom stosowane są również inne zabezpieczenia jak np.

 • dźwiękowe, ultradźwiękowe i hukowe odstraszacze ptaków,
 • żele, taśmy i spraye odstraszające ptaki,
 • elektryczne systemy odstraszania ptaków,
 • sztuczne gniazda lęgowe i inne.

Współpracując z nami otrzymasz m.in.:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich zabezpieczeń przed ptakami,
 • bezpłatną wycenę oraz gwarancję atrakcyjnej ceny,
 • elastycznie dopasowane rozwiązania,
 • wygodę współpracy z profesjonalnym i sprawdzonym zespołem fachowców.

 

Wykonujemy prace na wysokości  na terenie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Malbork, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Warszawa, Wrocław i wielu innych miast Polski.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

ILE KOSZTUJE MONTAŻ SIATKI PRZECIW PTAKOM, ALE ILE KOLCE NA PTAKI?

Cena zależy od kilku czynników m.in. od lokalizacji, rodzaju dostępu (dostęp technikami alpinistycznymi, dostęp z podnośnika koszowego, dostęp bezpośredni) oraz od ilości zużytego materiału (modelu kolców oraz ich ilości czy wielkości siatki, która będzie potrzebna do zabezpieczenia powierzchni przed ptakami). Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznie, wtedy będziemy w stanie podać koszt takiej usługi.

Z CZEGO WYKONANE SĄ KOLCE NA PTAKI?

Wszystkie montowane przez nas kolce na ptaki wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu z powodzeniem mogą działać przez kilkanaście lat bez żadnej konserwacji. 

CZY KOLCE RANIĄ PTAKI?

Montowane przez nas zabezpieczenia posiadają odpowiednie certyfikaty oraz skutecznie zniechęcają ptaki do przesiadywania na zabezpieczonych powierzchniach, nie wyrządzając im przy tym żadnej krzywdy. Montowane przez nas kolce przeciw ptakom posiadają tępo zakończone druty, dzięki czemu ptaki są bezpieczne. W bezpośrednim kontakcie nie krzywdzą więc one w żaden sposób ptaków.

KOLCE NA PTAKI PRAWO. CZY KOLCE PRZECIW PTAKOM SĄ LEGALNE? CZY MOŻNA MONTOWAĆ KOLCE?

Oczywiście, że tak! Mając na uwadze Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 października 2011 r. (w którym możemy przeczytać m.in. o wprowadzonym zakazie umyślnego okaleczania i krzywdzenia ptaków), stosujemy wyłącznie tępo zakończone druty, dzięki czemu ptaki są bezpiecznie i nie dzieje się im przez to żadna krzywda.

JAK MONTUJECIE KOLCE PRZECIW PTAKOM?

Kolce przeciw ptakom montujemy  za pomocą profesjonalnych klejów montażowych (Soudal, Tytan lub Pattex) oraz nierdzewnych opasek zaciskowych. W przypadku montażu kolców na powierzchniach drewnianych stosujemy zazwyczaj gwoździe karbowane lub wkręty nierdzewne. Przed każdym montażem kolców podłoże jest wcześniej czyszczone mechanicznie, następnie odtłuszczane, dopiero po takich zabiegach montujemy kolce – gwarantuje to wieloletnią trwałość zamontowanych kolców. 

JAK MONTUJECIE SIATKI NA PTAKI?

Montaż siatki przeciw ptakom polega na stworzeniu stelażu z linki stalowej, naciąganej za pomocą śrub rzymskich. Do stelażu dopinana jest siatka za pomocą ocynkowanych pierścieni. Używane przez nas siatki na ptaki są trwałe oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych przez ok. 10 lat.

JAK SIĘ POZBYĆ GOŁĘBI Z BALKONU? JAK ODSTRASZYĆ PTAKI Z OKNA?

Jeśli masz częsty problem z gołębiami na balkonie możesz zdecydować się na osiatkowanie balkonu. Warto w tej sprawie skontaktować się z zarządcą i w razie potrzeby uzyskać stosowne pozwolenie. Siatkę zabezpieczającą można wykorzystać także w celu ochrony okna. W tym celu do ściany przymocowuje się metalową ramkę, do której przyczepia się siatkę. Jeśli ptaki często przesiadują na parapetach warto rozważyć montaż kolców przeciw ptakom.

JAK ODSTRASZYĆ PTAKI Z ELEWACJI? JAKIE SĄ METODY NA ODSTRASZANIE PTAKÓW?

Jeśli ptaki niszczą elewację twojego budynku warto rozważyć montaż siatki ochronnej przeciw ptakom na całej powierzchni. Innym rozwiązaniem może być montaż kolców przeciw ptakom na wąskich przestrzeniach gdzie najczęściej przesiadują czyli np. parapety, gzymsy, pasy podrynnowe oraz rynny.

Oprócz siatek i kolców istnieją inne metody odstraszania ptaków. Na rynku dostępne są tzw. odstraszacze dźwiękowe oraz wizualne. Dźwiękowe odstraszanie ptaków polega na emitowaniu odgłosów ptaka drapieżnego. Wadą tego urządzenia jest to, że dość mocno hałasuje, więc możesz mieć problemy z sąsiadami. Z kolei wizualne odstraszacze to najczęściej naklejki i figurki ptaków drapieżnych oraz taśmy odblaskowe. Taśma odblaskowa w szczególności polecana jest na balkony, tarasy, parkingi lub do ochrony sadów czy upraw. Obie metody idealnie się uzupełniają, więc ich połączenie daje najlepsze efekty.

SIATKA PRZECIW PTAKOM CZY KOLCE NA PTAKI – CO JEST LEPSZE NA ODSTRASZANIE PTAKÓW? NA CO NAJLEPIEJ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Ciężko jednoznacznie określić co jest lepsze. Wszystko zależy od danej powierzchni którą chcesz zabezpieczyć. Musisz mieć również na uwadze to, że nie w każdym miejscu będziesz w stanie zamontować siatki – potrzebują one odpowiedniego zakotwienia (np. haczyki, kołki, zaczepy). Również nie w każdej przestrzeni sprawdzą się kolce. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z nami – mailowy bądź telefoniczny. W wiadomości podaj nam więcej szczegółów, gdzie kolce czy siatka na ptaki ma być zamontowana, wtedy będziemy wstanie doradzić Ci najlepsze rozwiązanie. 

CZY KOLCE PRZECIW PTAKOM LUB SIATKI NA PTAKI MONTUJECIE RÓWNIEŻ NA TERENIE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH?

Oczywiście, że tak! Zlecenia realizujemy na terenie zakładów przemysłowych, bloków mieszkalnych, biurowców, hoteli  jak również domków jednorodzinnych.

W JAKICH MIASTACH FIRMA GRAVITY MONTUJE ZABEZPIECZENIA PRZECIW PTAKOM?

 • Głównymi miastami gdzie montujemy zabezpieczenia przeciw ptactwu są miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bytów, Chojnice, Człuchów, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Żukowo, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Łeba, Malbork, Krynica Morska,  Nowy Dwór Gdański, Hel, Jastarnia, Puck, Władysławowo, Ustka, Starogard Gdański, Dzierzgoń, Sztum, Tczew, Reda, Rumia, Wejherowo
 • Ponadto zlecenia realizujemy również na terenie woj. Warmińsko-Mazurskie, Zachodnio-Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie.
 • Przy większych zleceniach prace realizujemy na terenie całej Polski.

Zaufali nam